mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Part One: Wave Facts 1. What type of waves can only travel through a medium?
A network technician has created a network consisting of an external internet connection, a DMZ, an internal private network, and an administrative network. All
What is the first branch of the right coronary artery?
A 26.08 g mixture of zinc and sodium is reacted with a stoichiometric amount of sulfuric acid. The reaction mixture is then reacted with 132 mL of 3.80 M barium
Which verb correctly completes this sentence? Es importante que no ________ demasiado antes de nadar. A. respete B. nade C. coma D. use
Merchandise inventory at the end of the year was understated. Which of the following statements correctly states the effect of the error? a.Cost of merchandise
Rework problem 9 from the Chapter 2 review exercises in your text, involving the ice cream shoppe. For this problem, assume Gwen and Harry have 5 types of cones
insert grouping symbols to make the answer correct. Then evaluate the expression to justify your work. 9 + 3 • 4 - 6 + 12 / 3 = -20
The writers of the Constitution used the term ________ for a form of government that consists of carefully designed institutions that are responsive to the majo
19. Squares. Write a program class named SquareDisplay that asks the user for a positive integer no greater than 15. The program should then display a square on