please answer correctly !!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!

Answer:
2261,9 cm³
Step-by-step explanation:
First, you need to find the area of the base:
[tex]A=\pi r^2[/tex]
A=36[tex]\pi[/tex] cm²
Now let's multiply it for the height:
36π cm² × 20 cm = 720π cm³
= 2261,9 cm³