Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

An expression is


The cost is $
Also what is an expression

Respuesta :

Answer:

6 weeks will cost $120

Step-by-step explanation:

Expression: 20x

x represents the amount of weeks

20(6) = 120