2. Phan went grocery shopping and purchased 8 loaves of bread that cost $1.48 each, 4 bags of milk that
cost $4.33 each, and 2 boxes of cereal that cost $5.25 each.

Respuesta :

Answer:

39.66

Step-by-step explanation:

i think your asking how much his total is going to be you didnt put the whole question so I really dont know