heljas1193
heljas1193
01-12-2020
Mathematics
contestada
i dont need the work, just the answers
Respuesta :
NgShiYin
NgShiYin
01-12-2020
Answer:
64°
Step-by-step explanation:
There are vertically opposite angles and thus are equal.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
What is First Aid. I mark u brainliest answer
2) The Brothers Grimm have complied, adapted, revised, and written over A)French 200 tales B)Italian 500 tales C)German 200 tales D)Spanish 500 tales
Jordan and Ben exercise at the same gym. The table below shows the number of calories they burned in each of their last 5 workouts. How many calories would ben
Christine's parents gave her $70 to spend at the Topsfield Fair. She spent $10 on flowers and needs to buy vases. Each antique flower vase at the fair costs $3.
1. Understand the reporting effect: What is the effect on income before taxes of the sales transaction requested by the CFO? 2. Specify the options: If Jim does
How did the Adams administration create political changes in the United States? A It allowed women to serve in the military. B It gave African Americans their
4 pounds of grapes cost $5. 7 pounds of grapes cost $8.75. What is the cost per pound?
Comparing and Contrasting After each statement of fact, write the letter of the fact from the Fact Bank provided that makes a comparison or a contrast. 6 Point
How to use semicolon.
please help me with my math