At Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb. What is the unit rate (price per pound)? Please write your answer in the following format: $9.99 That's not the correct; it's just example of how to write your answer properly. Please don't write anything besides the dollar sign, numbers, and a decimal.

Respuesta :

Answer:

I believe its $1.33

Step-by-step explanation:

$3.99 divided by 3 is $1.33

I think it 1:33 I hope it’s correct