At a hospital, 56 percent of the babies born are boys. Of the baby girls born, 12 percent are premature. What is the probability of a premature baby girl being born at this hospital? Round to the nearest percent.

Respuesta :

Step-by-step explanation:

56+12=68

=12/68

=6/34

=3/17

Answer:5%

Step-by-step explanation: