at an office supply store emilio bought 3 notebooks and 5 pens for $13.75 if a notebook costs $1.25 more than a pen how does one notebook cost?

Respuesta :

Answer:

One notebook costs $2.50

Step-by-step explanation:

Ver imagen glowry0606