6. James bought 4 sandwiches for a total of $32.64, Each sandwich cost the same amount. How much did he pay for each sandwich? Show equation used and solve

Respuesta :

$32.64 ÷ 4 = $8.16 , each sandwich cost $8.16

8.16 I am pretty sure