baronaj23 baronaj23 03-12-2018 Mathematics contestada Grapes cost $2.49 per pound, and apples cost $1.89 per pound. Select all the combinations of pounds of grapes and pounds of apples that Noah could buy for $24.99. Choices A: 4.8 pounds of grapes and 6.8 pounds of apples B: 10 pounds of grapes and no apples C: 13.22 pounds of grapes and no apples D: 7 pounds of grapes and 4 pounds of apples E: 12 pounds of grapes and -2.59 pounds of apples