monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
scientific explanation of how a trait like less pigmentation became common in populations that live far from the equator
How will you share the responsibility without taking full responsibility or blaming sas? this is a delicate balance
If we randomly select 2 students at a time and record their drinking habits, what is the probability that both students drink
Cole is buying a new rain barrel to help with watering his garden. The rain barrel is shaped like a right circular cylinder. What is the volume of the rain barr
Please Help Am Confused!
katie uses 2 cups of carrots in a casserole that serves 12 people. how many cups of carrots will she use to server 18 people? 1 cup 1 1/2 cups 3 cups 4 cups
The Marshall Plan and the creation of NATO both... a.)were used to fight the Korean War. b.)made rebuilding Europe more difficult. c.)reduced tensions in Europe
Good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.
3 Lucas and Zoe visit their mother on April 7th. From then on, Lucas visits his mother every fifth day and Zoe visits every eighth day. On what date will Lucas
talyn is riding her bike down the street at a speed of 15 m/s. If it takes talyn seconds to get to the end of the streets then how far was the street?